2018. június 26., kedd

Bibliofil London- könyvek lapjain és könyvesboltjaiban

London az angol nyelven olvasó ember édenkertje. Tömve van antikvár könyvesboltokkal, és vadi új könyvek boltjaival. Most a klasszikusokról és nagy láncokról, mint a Waterstones, Oxford vagy Foyles nem írok, mindenki keresse meg ezeket magának a neten. Itt néhány személyes kedvenc következik:

Forbidden Planet
Nagy-Britannia legnagyobb sci-fi, fantasy, gamer, anime, comic book, cosplayer, collectible lánca. Van itt minden, mi kis geek, nerd és képregényszerető szívünknek kedves, pólóktól könyvekig, mangáktól kis gyűjthető szobrocskákig. Több angol nagyvárosban jelen vannak, de a londoni a legnagyobb. Elég sok eseményt is szerveznek, itt a képen például az látható, ahogy egészen véletlenül elkaptam egy Ben Aaronovitch dedikálást. Ő írta a London folyói sorozatot, amiről majd később. Egy másik alkalommal pedig, Haloween hetében, a bolt teljes személyzete beöltözött valaminek, képregényhősnek vagy szörnyetegnek, és egy ingyen képregényt is kaptam, zseniális volt!

Charity Shops
Angliában komoly hagyománya van az adományozásnak és az adományboltban való vásárlásnak. Több úgynevezett charity üzemeltet boltot, ahová akárki beviheti jó állapotban lévő cuccait, könyveit, ruháit, amit majd beáraznak és olcsón eladnak. Nagyon megéri megnézni a könyvválasztékaikat! tapasztalatom szerint a legnagyobb választék az Oxfam boltjaiban van, ők még külön charithy könyvesboltokat is hoztak létre, van egy nagyon jó a British Museum mellett; és a legolcsóbb a British Heart Foundation. Árak fél fonttól indulnak, átlag 1-2-3 fontért kiváló könyveket lehet kapni, ha épp szerencséje van az embernek. Online utána lehet nézni, hogy hol vannak ilyen boltok.

Londonhoz köthető regények:
A teljesség igénye nélkül, néhány regény, ami emléket állít, helyszínéül választja, halhatatlanná teszi a várost:

  • London: the Novel, Edward Rutherford (nagyon vastag és nagyon komplex, a város történetének nagyon jó bemutatása)
  • Rivers of London sorozat, Ben Aaronovitch (A Scotland Yard titkos mágikus rendőrségi osztálya dolgozik a mágikus Londonban.)
  • Briant and May sorozat, Christopher Fowler (bár a pali teljes életművét lehetne említeni. Nagyon komolyan veszi a kutatást a regényeihez, és szereti a bizarr, furcsa igazságokat. Talán a legtöbbet tőle tanultam a modern kori Londonról...)
  • Neverwhere, Neil Gaiman (mágikus földalatti városvilág, az utazó piac kalandtörténete, nagy kedvencem)
  • Matthew Shardlake sorozat, C.J. Sansom (történelmi regénysorozat egy púpos, éles eszű, 16. századi ügyvéd főszereplésével. Történelmi hűség és izgalom.)
  • Sherlock Holmes könyvek, Arthur Conan Doyle (ugye. Természetesen.)
  • Brick Lane, Monica Ali (kötelezőként olvastam, ezért nem is lett a szívem csücske. De sokak szeretik.)
  • White Teeth, Zadie Smith (szintén modern, zavarba ejtő London és hétköznapi emberek)
  • A Week in December, Sebastian Faulks (modern élet, terrorizmus, hétköznapi emberek. Jó könyv)
  • Charles Dickens nagyon sok műve 
  • 10 Londonban játszódó könyvről szóló cikk, The Guardian (ha valaki még inspirációt keres)
  • 100 könyv ami Londonban játszódik, cikk a Bookritotról (ha valaki még mindig inspirációt keres)
Londonról szóló non-fiction könyvek:
Szintén a teljesség igénye nélkül. Ezek mindegyike alapvetően informatív, de jó szórakozás is, ha valaki szeret városokról olvasni.
  • Londoners, Craig Taylor (tulajdonképpen egy interjúgyűjtemény rengeteg hétköznapi emberrel, az utcaseprőtől a metró hangját biztosító hölgyig. Egy nyüzsgő metropolisz látképe.)
  • London, the Biography, Peter Ackroyd
Később majd frissítem a posztot, ahogy újabbakat megismerek. Mert hogy annyi jó van! :)

Nincsenek megjegyzések: